زوج درمانی

خانهزوج درمانی

 

نحوه کار در زوج درمانی چگونه است و چه اهدافی دنبال می شود؟

بسیاری از زوجین برای مرتفع کردن مشکلات شخصی از روش زوج درمانی کمک می گیرند. متاسفانه بیشتر زوج ها زمانی به سراغ این نوع درمان ها می روند که ناسازگاری بین آن ها بالا گرفته و بخشی از روابط میان آن ها را درگیر کرده است.

زوج ها باید پیش از قوت گرفتن ناسازگاری به سراغ زوج درمانی بروند. چون در غیر این صورت درمان بسیار زمان بر و طولانی خواهد شد. ضمن اینکه برای درمان تلاش و تعهد بیشتری نیز نیاز خواهد بود. زوج درمانی یک نوع روش روان درمانی است که در این متد یک درمانگر که تجربه زیادی در زمینه حل اختلاف بین زوجین دارد، به زوج ها کمک می کند تا به زندگی عاطفی و صمیمانه خود برگردند.

 

عناصر مهم در زوج درمانی

در این شیوه درمانی بر روی یک موضوع خاص مانند اختلال جنسی، حسادت و یا اعتیاد تمرکز میگردد.

 

درمانگر بیشترین مشارکت را در حل مشکل دارد. در روش سازش یافتگی زوجی, اهداف درمانی مشخص می گردد. در جلسات اولیه درمانگر کندوکاو زیادی را در زمینه پیشینه فرهنگی، ارزش ها، روابط زوجین و … انجام می دهد. با شناخت زوجین یک برنامه درمانی توسط درمانگر تهیه می شود.

زوج درمانی به زوجین کمک می کند تا نقش ناکارآمد خود را در زندگی بشناسند. در واقع این شیوه درمانی بینش لازم را برای تغییر روش های برقراری تعامل یا رفتار ایجاد می نماید. مهارت های آموخته شده در این شیوه درمانی باید به شکل روزانه توسط زوجین تمرین و تکرار شوند.

بسیاری از تکنیک های درمانی به کار گرفته شده در زوج درمانی برای بهبود روابط میان زوجین مورد توجه قرار می گیرد. این نوع مشاوره می تواند به شکل آنلاین نیز برگزار شود. مشاور یا درمانگر نیز این شیوه درمانی را بر مبنای شناخت زوجین تنظیم و تدوین خواهد کرد. در واقع این درمان با توجه به شناختی که مشاور از زوج های می یابد، شکل خواهد گرفت.

آدرس

میرداماد، میدان مادر، خیابان سنجابی (بهروز سابق)، کوچه چهارم، پلاک ۵، طبقه چهارم، واحد 11

تلفن تماس: 09022255013-22255013-22255014
ایمیل: info@apamaclinic.com

 

 

نماد الکترونیکی

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت کلینیک آپاما محفوظ است. انتشار مطالب با ذکر منبع بلامانع می باشد.