مرکز خدمات روانشناسی و مشاوره آپاما
logo

کژکاری جنسی

 

کژکاری جنسی یکی از اختلالات جنسی است که می تواند به طرق مختلف سبب بازداری فرد از اوج لذت در روابط جنسی شود. در واقع ناکارآمدی جنسی به دلایل گوناگون در فرد رخ می دهد.

خودداری از رابطه جنسی یکی از موضوعات عجیب و غریب در مردان می باشد. کژکاری جنسی می تواند در پی خودداری از رابطه جنسی به وجود آید. خودداری از انزال نیز از دیگر کژکاری های جنسی در مردان می باشد. در چنین شرایطی فرد عملاً تحریک می شود و حالت نعوظ را نیز تجربه می کند اما اوج لذت جنسی و انزال را تجربه نخواهد کرد. گاهی نیز مرد اساساً نعوظ را تجربه نمی کند و نمی تواند همسر خود را از نظر تامین نیازهای جنسی راضی نماید. البته نوع دیگری از کژکاری جنسی مانند انزال زود هنگام در مردان نیز می تواند میل و رقبت زنان را برای برقراری رابطه جنسی با آن ها کم نماید.

 

نکته مهم اینکه کژکاری جنسی به هر شکل و به هر دلیل می تواند عذاب زیادی را برای زوجین به همراه داشته باشد. این گونه افراد ممکن است به دلایل روانی به این نوع ناکارآمدی جنسی دچار شده باشند.

 انواع کژکاری جنسی

 

دلایل کژکاری جنسی چیست؟

افرادی که درد یا بیماری در وضعیت جسمانی یا روحی داشته باشند، نمی توانند رابطه جنسی خوبی را تجربه کنند.  گاهی فرد در گذشته دچار آسیب های جنسی شده و همین موضوع از یک رابطه سالم جنسی ممانعت به عمل می آورد. احساس منفی به شریک جنسی نیز می تواند دلیلی برای ناکارآمدی جنسی باشد.  احساسات ناخوشایند و منفی درباره روابط جنسی، وضعیت و عملکرد جنسی فرد را تحت تاثیر قرار می دهد و می تواند سبب بروز کژکاری جنسی شود. ضعف در برقراری رابطه جنسی نیز می تواند سبب بروز کژکاری جنسی شود. در چنین شرایط فرد تکنیک های لازم برای برقراری رابطه را بلد نیست یا از اعتماد به نفس بالا برای شروع رابطه جنسی برخوردار نیست.

مشاوره با یک متخصص و استفاده از مشاوره های جنسی و سکس تراپی می‌تواند به شما در این زمینه کمک کننده باشد.