ارسال خودکار تحریک الکتریکی به مغز توسط یک تراشه کوچک

wand

یک محرک عصبی جدید که توسط مهندسین دانشگاه کالیفرنیا برکلی طراحی شده است می تواند همزمان جریان الکتریکی مغز را تحریک کند و به طور بالقوه درمان های مناسب را برای بیماران مبتلا به بیماری هایی مانند صرع و پارکینسون ارائه دهد.

 این دستگاه که WAND نام گذاری شده همانند یک ضربان ساز برای مغز عمل می کند و فعالیت الکتریکی مغز را کنترل می کند و اگر عملکرد نادرستی را در مغز تشخیص دهد تحریک الکتریکی را ارسال میکند.


این دستگاه می تواند در جلوگیری از لرزش های ضعیف یا تشنج در بیماران با انواع بیماری های عصبی بسیار موثر باشد.اما گاهی نشانه های الکتریکی که تشنج ها و لرزش ها ایجاد میکنند بسیار ضعیف هستند و طول موج و قدرت امواج الکتریکی دستگاه باید توسط یک متخصص تنظیم شود در این موارد پزشکان و متخصصین میتوانند تا زمانی که این دستگاه به عملکرد بهینه ارتقا یابد اندکی در تنظیم دستگاه دخالت داشته باشند.

WAND، که یک دستگاه بی سیم و خودمختار است، به این معنی که هنگامی که یاد بگیرد که نشانه های لرزش یا تشنج را تشخیص دهد، می تواند به تنهایی پارامترهای تحریک را برای جلوگیری از حرکات ناخواسته تنظیم کند. و به این دلیل که حلقه بسته است - به این معنی که می تواند به طور همزمان تحریک و ضبط کند - می تواند این پارامترها را همزمان تنظیم کند.

یک هدف بزرگ در درمان پارکینسون و صرع و انواع اختلالات عصبی این است که همزمان ضبط و تحریک عصبی در یک حلقه بسته انجام شود  که در حال حاضر هیچ دستگاه تجاری نمیتواند این عمل را همزمان انجام دهد.

تراشه قرار داده شده در WAND طوری طراحی شده است که می تواند سیگنال کامل را از هر دو امواج مغزی ظریف و پالس های الکتریکی قوی ضبط کند. این طراحی تراشه به WAND اجازه می دهد تا سیگنالهای واضحی را استخراج کند.

از اهداف سازندگان این دستگاه این است که بتوانند دستگاه های هوشمندی را بسازند که بتوانند بدون نیاز به یادگیری و تنظیمات پزشکی به بهترین نحو شما را درمان کنند و پزشک هیچ گونه دخالتی در این فرآیند نداشته باشد