استعدادیابی

خانهاستعدادیابی

به دنبال استعدادهایتان بروید

آیا آموزش‌های مدارس در جهت رشد توانایی‌ها، استعدادها و خلاقیت کودک است؟

آیا والدین استعدادهای فرزندان خود را به‌درستی می‌شناسند؟

آیا همیشه روابط، پول، زمان و هوش است که به موفقیت انسان سرعت می‌بخشد یا موفقیت اسرار دیگری هم دارد؟

آیا علاقه به‌تنهایی برای رسیدن به هدف کافی است؟

مهارت‌هایی که می‌آموزیم، رشته تحصیلی و شغلی که انتخاب می‌کنیم، می‌توانند ما را به شخصی منحصر به فرد تبدیل کند، به‌شرط آنکه برآمده از استعدادهای ما باشند. اختصاص دادن مقداری از انرژی، زمان و درآمد به خودمان و مشاوره با متخصصانی توانمند سبب رشد استعدادهایمان می‌گردد.

گروه آپاما، از مهدکودک تا بازنشستگی برای یافتن و بهره‌گیری از استعدادهایتان کنار شما و فرزندانتان است.

طرح استعدادیابی آپاما در ۴ گام برنامه‌ریزی شده است:
​​​​​​​ارزیابی اولیه

آزمون‌های متناسب با سن و هدف
ارزیابی توانایی‌های ذهنی و مغزی
تفسیر نتایج و رسیدن به پاسخ نهایی

هدف از استعدادیابی چیست؟

​​​​​​​خیلی‌ها کلمه استعداد را مترادف با هوش، خلاقیت، مهارت، علاقه ،دانش و توانمندی می‌دانند. یا افرادی که در درس خود نمرات بالایی کسب میکنند را با استعداد میخوانند و افرادی را که علاقه‌ای به درس خواندن ندارد بی استعداد تلقی میکنند.درحالی‌که این قضاوت ها ممکن است اشتباه باشد.ممکن است آن فرد در راهی قدم گذاشته باشد که متناسب با سیستم فکری اش نباشد یا اینکه با علایقش سازگاری نداشته باشد.بسیار پیش آمده که افراد تا مدت ها بدون داشتن هیچ علاقه ای به تحصیلشان و یا کارشان ادامه داده باشند در صورتی که اگر در مسیری درست و متناسب قدم گذاشته بودند اکنون میتوانستند بسیار موفق تر باشند.استعدادیابی کمک میکند افراد وقت خود را صرف کارها و اقداماتی کنند که برای آن ساخته شده اند.

خدمات استعدادیابی کودکان آپاما

​​​​​​​در مرکز آپاما با بهره گیری از روش­های نوین روانشناختی و استفاده از تستهای مختلف اقدام به استعدادیابی و سنجش میزان خلاقیت فرزندان شما می نمائیم. با استفاده از تستهای مختلف هوشی از قبیل تست هوش استنفورد-بینه، تست هوش وکسلر، تست هوش وددکاک جانسون، تست هوش ریون و …. استعداد و بهره هوشی فرزندتان را در هر کدام از بخش های کلامی و غیر کلامی و خرده آزمون های وابسته به هر کدام مشخص کرده و حرفه ها و مشاغل و رشته هایی را که در آینده می تواند تضمین کننده موفقیت فرزندتان باشد را متناسب با خواست و علاقه ی آنها مشخص می­کنیم.استفاده از تست سنجش خلاقیت تورنس(آزمون خلاقیت تورنس یک مجموعه آزمون­های تفکر خلاق تورنس است که در سال ۱۹۷۴ برای سنجش میزان خلاقیت افراد انتشار یافت. این آزمون دارای دو فرم A و B است. این آزمون می­تواند به صورت گروهی و انفرادی مورد استفاده قرار گیرد. در این آزمون آنچه که مورد تاکید است وجود ایده در مراحل مختلف آزمون است نه کیفیت در ترسیم(بخش غیرکلامی) و یا نگارش (بخش کلامی). هر دو بخش آزمون کلامی و غیرکلامی دارای ۳ فعالیت می­باشد که فرد در هر کدان از فعالیت­ها عمل خواسته شده را انجام می­دهد و در پایان باید برای روشن شدن ایده­ی عنوان شده­اش هم توضیح روشن­ کننده­ای ارائه دهد و هم برای فعالیتش نامی خلاقانه برگزیند) نیز ابزاری دیگری است که در این مرکز برای سنجش میزان خلاقیت فرزندان شما استفاده می­گردد و افزایش میزان خلاقیت آنها از طریق شرکت در کلاس های مهارت های زندگی میتواند شما را در رشد این رکن شخصیتی مهم در فرزندانتان یاری دهد.

آدرس

میرداماد، میدان مادر، خیابان سنجابی (بهروز سابق)، کوچه چهارم، پلاک ۵، طبقه چهارم، واحد 11

تلفن تماس: 09022255013-22255013-22255014
ایمیل: info@apamaclinic.com

 

 

نماد الکترونیکی

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت کلینیک آپاما محفوظ است. انتشار مطالب با ذکر منبع بلامانع می باشد.