tDCS

خانهtDCS

تی دی سی اس چیست؟
یکی از روش های تحریک الکتریکی مغز از روی جمجمه است. در این روش با استفاده از یک جریان الکتریکی ضعیف نواحی خاصی از مغز را تحریک می کنند که این کار اثرات درمانی دارد و میتواند منجر به ارائه اطلاعات بیشتر در خصوص کارکرد مغز انسان نیز بشود.امروزه این درمان در اکثر کشورهای پیشرفته استفاده میشود زیرا کاملا بی ضرر و بدون عوارض است.
​​​​​​
در tDCS جریان بسیار ضعیف الکتریکی که توسط بیمار حس نمی شود، از راه پوست سر برای تحریک فعالیت سلولهای عصبی استفاده می شود و در تنظیم خود به خودی فعالیت آنها اثر می گذارد. مهمترین کاربرد tDCS در درمان افسردگی اساسی است.
​​​​​
تاثیرات درمانی تی دی سی اس چیست؟
اختلالات عملکردی مغز می تواند منجر به بروز اختلالات روان پزشکی و روان شناسی متعددی از جمله اختلال در خواب ، طیفی از اختلالات اضطرابی (دندان قروچه ، خواب گردی ، کابوس های شبانه، اضطراب عمومی ، ترس های مرضی یا فوبیا)، افسردگی ، اختلال در تمرکز و توجه و بیش فعالی شود .این اختلالات را می توان با استفاده از دارو و یا روش های غیر دارویی مانند نوروفیدبک یا tDCS تحت درمان قرار داد .برخی از بیماران ممکن است به یکی از روش های فوق و برخی نیز ممکن است به ترکیبی از دو روش پاسخ درمانی بدهند.​​​​​​​

جلسات درمانی tdcs چگونه است؟
​​​​​​​که ۵_۶ جلسه اول درمان هر ۲۴ ساعت (روزی یک جلسه ۲۰ دقیقه ای) و بعد  ادامه جلسات یک روز در میان ادامه می یابد.

آدرس

میرداماد، میدان مادر، خیابان سنجابی (بهروز سابق)، کوچه چهارم، پلاک ۵، طبقه چهارم، واحد 11

تلفن تماس: 09022255013-22255013-22255014
ایمیل: info@apamaclinic.com

 

 

نماد الکترونیکی

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت کلینیک آپاما محفوظ است. انتشار مطالب با ذکر منبع بلامانع می باشد.