بازی درمانی

خانهبازی درمانی

بازی درمانی چیست و چگونه در افراد مورد استفاده قرار می گیرد؟

بازی درمانی برای کودکان و بزرگسالان مورد استفاده می باشد. از این شیوه درمانی برای کودکانی که در سن ۳ تا ۱۲ سال قرار دارند، استفاده می شود. این روش جهت کشف زندگی می باشد. در واقع به کودکان کمک می کند عواطف و افکار سرکوب شده خود را به وسیله بازی ابراز نمایند.

تکنیک های بازی درمانی در محیط مناسب و راحت انجام می گیرد. در این روش برای بازی محدودیت و قوانین کمی در نظر گرفته شده و همین امر اظهار نظر آزادانه را فراهم می آورد. در جریان بازی درمانی کودک یاد می گیرد که ابراز عواطف، افکار و … خود را به شیوه ای سالم انجام دهد. آن ها در این تکنیک راه حل های مناسب برای حل مشکلات را فرا خواهند گرفت.

بازی درمانی برای چه کودکانی مناسب می باشد؟

بازی درمانی برای کودکانی حائز اهمیت است که تجربه تلخی داشته اند و در معرض اتفاقات استرس زا قرار گرفته اند. این اتفاقات استرس زا می تواند مشاجرات خانوادگی، طلاق والدین، بستری شدن در بیمارستان به سبب بیماری سخت، مورد سوء استفاده قرار گرفتن، خشونت خانوادگی، تروما و … باشد.

بازی درمانی برای کودکانی که دچار نقص های عاطفی و اجتماعی می باشند، گزینه بسیار خوبی تلقی می گردد. در این تکنیک آن ها یاد می گیرند که چگونه به شکل صحیح با دیگران ارتباط برقرار کنند، با چگونگی حل مشکلات و مسائل آشنا می شوند و چگونگی تغییر رفتار را نیز فرا خواهند گرفت.

چرا بازی درمانی اهمیت دارد؟

امروزه بسیاری از متخصصان بهداشت روان به این نتیجه رسیده اند که بازی به اندازه عشق برای انسان مهم و ضروری می باشد. دبازی زبان کودک است. کودک شما می تواند در بازی درمانی با شما، درمانگر و سایرین حرف بزند، خواسته هایش را بیان کند، از ناراحتی یا خوشحالی اش حرف بزند، دیدش را نسبت به دنیا بیان نماید و …

این درمان به شکل هفتگی در طی ۲۰ جلسه برگزار می گردد. هر جلسه حدود ۳۰ تا ۴۵ دقیقه زمان را به خود اختصاص می دهد.

آدرس

میرداماد، میدان مادر، خیابان سنجابی (بهروز سابق)، کوچه چهارم، پلاک ۵، طبقه چهارم، واحد 11

تلفن تماس: 09022255013-22255013-22255014
ایمیل: info@apamaclinic.com

 

 

نماد الکترونیکی

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت کلینیک آپاما محفوظ است. انتشار مطالب با ذکر منبع بلامانع می باشد.