بیوفیدبک

خانهبیوفیدبک

بیوفیدبک چیست؟

بیوفیدبک روشی برای آگاهی پیدا کردن از برخی شاخص های فیزیولوژیک بدن است که به ما کمک میکند با آگاه شدن از آنها این شاخص ها را به سمت مطلوب شدن پیش ببریم.
بیوفیدبک به ما کمک می کند از این شاخص های فیزیولوژیک آگاهی پیدا کنیم: فعالیت عضلات سطحی، ضربان قلب، فشار خون، تنفس، دما و رسانایی پوست.

بیوفیدبک در درمان چه مشکلاتی مفید است؟
روش بیوفیدبک در درمان بسیاری از اختلالات مثل اضطراب و استرس، فشار خون بالا، سردرد های تنشی و میگرنی، آسم، درد های مزمن و علاوه بر این ها، افزایش سطح سلامت و تن آرامی، به کار می رود.

بیوفیدبک چگونه کار می کند؟ 
در این روش افراد با گرفتن بازخورد های دقیق و در لحظه از فعالیت فیزیکی بدن خود، یاد میگیرند که چطور این پاسخ های فیزیولوژیک را کنترل کنند.

یک جلسه درمان بیوفیدبک چگونه است؟ 
سنسور های بیوفیدبک به قسمت های خاصی از بدن فرد (بسته به شاخص فیزیولوژیکی که نیاز به اندازه گیری و تغییر دارد) وصل میشوند و این سنسور ها به کامپیوتری وصل میشود که کار اندازه گیری را انجام میدهد. در طول جلسه، درمانگر از شما می خواهد تمرین های مختلفی مثل تمرینات تنفسی یا تصویر سازی ذهنی و…  انجام دهید و در حال انجام آنها، می توانید اطلاعات دقیقی درباره پاسخ های فیزیولوژیک خود و تغییرات آنها دریافت کنید.

آدرس

میرداماد، میدان مادر، خیابان سنجابی (بهروز سابق)، کوچه چهارم، پلاک ۵، طبقه چهارم، واحد 11

تلفن تماس: 09022255013-22255013-22255014
ایمیل: info@apamaclinic.com

 

 

نماد الکترونیکی

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت کلینیک آپاما محفوظ است. انتشار مطالب با ذکر منبع بلامانع می باشد.