نوروفیدبک

خانهنوروفیدبک

نوروفیدبک چیست؟

نوروفیدبک نظام آموزش جامعی برای افراد است که باعث ایجاد تغییرات، تقویت، تعدیل و افزایش کارایی سلول های مغزی می شود. این روش در درمان بسیاری از اختلالات مانند افسردگی، اضطراب، کمبود توجه و بیش فعالی، صرع ،مشکلات هیجانی، اختلالات یادگیری ،مشکلات خواب و حافظه و ارتقا عملکرد کاربرد دارد.

این درمان از توانایی مغز انسان برای یادگیری و خودتنظیمی استفاده می کند.مغز با دریافت بازخورد از فعالیت خود و تکرار و تمرین ، می تواند خود را تنظیم و تصحیح کند و الگوهای امواج مغزی بهنجار را برای مدت طولانی ادامه دهد. در نوروفیدبک بیماران یاد می گیرند چگونه مغز خود را تقویت کنند تا منجر به کاهش علائم بیماری شود.

نوروفیدبک چگونه کار می کند؟
​​​​​​​
در نوروفیدبک فرد، تحریک الکتریکی یا پیغام آگاهانه ای دریافت نمی کند و هیچ نوع سیگنال ورودی وجود ندارد و درنتیجه استرس زا نیست، چون مراجعی که فیدبک دریافت می کند، فقط سیگنال های خروجی دارد که آن هم در سطح فعالیت عصبی نا خودآگاه انجام می شود.
طی جلسات، الکترودهایی به سر مراجع متصل می گردد و فرد می تواند الگوی فعالیت الکتریکی مغز خود را بر روی صفحه کامپیوتر مشاهده کند.این برنامه الگوی امواج نامناسب را در مغز نشان می دهد و فرد یاد می گیرد تا آن را اصلاح کند.

بنابراین نوروفیدبک کسب مهارت خودتنظیمی است که باعث تقویت خودآگاهی می شود و مراجع توسط سیگنال های صوتی و تصویری در هر لحظه تقویت می شود و مغز یاد می گیرد مؤثرتر عمل می کند. مهمترین موضوع این است که مراجع به خوبی یاد می گیرد در آینده چگونه و بدون استفاده از دستگاه نوروفیدبک به سطح پیشرفته ای از حالت ذهنی دست یابد؛ یعنی امکان تعمیم نتایج جلسات درمانی به زندگی عادی فرد وجود دارد.

یک جلسه درمان نوروفیدبک چگونه است؟
​​​​​​​​​​​​​​
آموزش نوروفیدبک را می توان به یادگیری موسیقی تشبیه کرد.محصل چند بار در هفته تمرین می کند تا بتواند برای درس بعدی آماده شود. نظم و ترتیب شرط لازم اغلب برنامه های آموزشی است.به همین دلیل جلسات نوروفیدبک دو الی سه بار در هفته انجام می شود.فرد در روزهایی که آموزش ندارد، مغزش را با فعالیت هایی مثل مطالعه، تمرین های آرمیدگی یا انواع تمرین های خانگی که درمانگر معلوم می کند، فعال نگاه می دارد.

آدرس

میرداماد، میدان مادر، خیابان سنجابی (بهروز سابق)، کوچه چهارم، پلاک ۵، طبقه چهارم، واحد 11

تلفن تماس: 09022255013-22255013-22255014
ایمیل: info@apamaclinic.com

 

 

نماد الکترونیکی

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت کلینیک آپاما محفوظ است. انتشار مطالب با ذکر منبع بلامانع می باشد.