گروه درمانی

خانهگروه درمانی

نحوه کار در گروه درمانی چیست؟

گروه درمانی یکی از درمان هایی است که در روانشناسی بالینی مورد توجه قرار می گیرد. در این شرایط درمان فرد دچار اختلال به شکل گروهی میسر می گردد. در واقع شکل و تاثیر درمانی در این شرایط می تواند از درمان های فردی مفید تر و قدرتمند تر باشد.

گروه درمانی اشکال مختلفی دارد. برخی از این گروه ها در درمان بر روی یادگیری در بین افراد متمرکز می گردند. در گروه روان درمانی بر روی این موضوع بحث می شود که افراد چه احساسی در مورد یکدیگر دارند.

در گروه های پشتیبانی نیز افراد بر روی آنچه که در زندگی آن ها خارج از گروه به وقوع می پیوندد، متمرکز می شوند. در گروه های ترکیبی پیشنهاد شده از سوی متخصص موضوعات مورد بحث برای فعال شدن اعضای داخل گروه و صحبت در مورد زندگی فرد خارج از گروه لحاظ می گردد.

گروه درمانی هایی نیز با هدف آموزش وجود دارد که در این گروه ها مهارت های خاصی به افراد آموزش داده می شود. به عنوان مثال نحوه کنترل خشم، مقابله با استرس و …به افراد آموزش داده می شود. این گروه ها از ۴ نفر تا ده نفر را در خود جای می دهند و جلسه ای را در هفته به مدت یک ساعت و نیم برای اعضای گروه برگزار می کنند. این شیوه درمانی گاهی تا چند ماه و گاهی تا چند سال ادامه دارد.

فواید گروه درمانی جیست؟

زمانی که فرد در گروه درمانی مشارکت می کند، متوجه می شود که تنها نیست و این احساس نقطه مثبتی برای درمان فرد تلقی می گردد. امکان پشتیبانی در این گروه ها وجود دارد. در واقع افراد در این شیوه درمانی از صحبت های یکدیگر بهره مند می شوند و هیچ کدام مشاهده گر صرف نخواهند بود.

با گروه درمانی اعتماد به نفس شما افزایش می یابد. این روش باعث می شود به درک درستی از نیازها و احساسات خود برسید و قدرت بیان آن را در جمع بیابید.

گروه درمانی برای درمان اضطراب، اختلال هراس، افسردگی، چاقی، اعتیاد مورد توجه قرار می گیرد و برای کسب مهارت های اجتماعی بسیار مفید و موثر می باشد.

آدرس

میرداماد، میدان مادر، خیابان سنجابی (بهروز سابق)، کوچه چهارم، پلاک ۵، طبقه چهارم، واحد 11

تلفن تماس: 09022255013-22255013-22255014
ایمیل: info@apamaclinic.com

 

 

نماد الکترونیکی

کلیه حقوق مادی و معنوی سایت کلینیک آپاما محفوظ است. انتشار مطالب با ذکر منبع بلامانع می باشد.